Genre not found
Artist not found
Album not found
Song not found

Sour Candy
Lady Gaga Lyrics


So-sour candy
(So-sour candy)

I'm sour candy, so sweet then I get a little angry, yeah
Sour candy, yeah, yeah, yeah, yeah, yeah
I'm super psycho, make you crazy when I turn the lights low
Sour candy, yeah, yeah, yeah, yeah

Ask me to be nice and then I'll do it extra mean
뜻밖의 표정 하나에 넌 당황하겠지
비싼 척이란 말들로
날 포장한 건 너야 (너야) 너야 (너야)
If you wanna fix me, then let's break up here and now
거리낌 없는 눈빛에 넌 거릴 두니까
툭 까보면 어김없이 소리질러 wow
Uh-huh (uh-huh), uh-huh (oh oh oh)

I'm hard on the outside but if you give me time
Then I could make time for your love
I'm hard on the outside but if you see inside, inside, inside

I might be messed up, but I know what's up
You want a real taste, at least I'm not a fake
Come, come unwrap me
Come, come unwrap me
I'll show you what's me
Close your eyes, don't peek
Now I'm undressing
Unwrap sour candy
Come, come unwrap me
Come, come unwrap me
Come on, sour candy (oh oh oh)

I'm hard on the outside but if you give me time
Then I could make time for your love
I'm hard on the outside but if you see inside, inside, inside

I'm sour candy, so sweet then I get a little angry, yeah
Sour candy, yeah, yeah, yeah, yeah, yeah
I'm super psycho, make you crazy when I turn the lights low
Sour candy, yeah, yeah, yeah, yeah, yeah

Take a bite, take a bite
So-sour candy
Take a bite, take a bite
So-sour candy
Take a bite, take a bite
So-sour candy
Take a bite, take a bite
Sour candy

Lyrics © Universal Music Publishing Group, CONCORD MUSIC PUBLISHING LLC, Sony/ATV Music Publishing LLC
Written by: Hong Jun Park, Madison Emiko Love, Matthew James Burns, Michael Tucker, Rami Yacoub, Stefani J. Germanotta

Lyrics Licensed & Provided by LyricFind
To comment on specific lyrics, highlight them
Most interesting comments from YouTube:

Jennie Ruby's

KİLO ALMADAN NUTELLA YEMEK İÇİN BAKIN
LAYKDA ATIN

Nutellanın içine çilek atın.Sonra çileği iyice çikolataya bulayın

Çileği çatala batırın

Oturma odasına gidip kilo vermeye ihtiyacı olmayan birine yedirin VE MUTFAĞA GİDİP SU İÇİN NUTELLAYLA KİLO VEREMEZSİNİZ KB
Turkish Blink~ジム

Yapımı için malzemeler

 

250 gram taze yaprak

2 adet orta boy kuru soğan

1 çay bardağı pirinç

1 kaşık domates biber karışık salça

Yarım demet maydanoz

1 çay kaşığı karabiber

1 çay bardağı zeytinyağı

2 çay kaşığı tuz

Servis için:

Yoğurt

Zeytinyağlı yaprak sarma tarifi Nasıl yapılır?

Pirinci sıcak suda ıslattın 30 dakika kadar bekleyin ve süzün.

Soğanı ve maydanozu yemeklik doğrayın.

Pirinç, soğan, salça, tuz ve baharatları geniş ve derin bir kaba alın ve harmanlayın

Asma yapraklarını tuzlu kaynar suda sararıncaya kadar haşlayıp süzgece alın.

Bir tepsinin içinde yaprakları tek tek açarak hazırladığınız iç malzemeden ortalarına ekleyip rulo şeklinde sarın.

Tencereye dizip, üzerine bir tabak kapatın.

2 su bardağı ılık su ilave edip, ağır ateşte suyunu çekene kadar pişirin.

Kapağı kapalı olarak soğumaya bırakın.eftelya

Ön Beyin

Ön beyin iki bölgeye ayrılır: uç beyin ve ara beyin.

Uç beyin

" style="max-width: 100%; display: block !important;">

Beynin sağ ve sol olan iki yarım küresini kapsar ve en dış kısmında bulunur.Beyin yarım kürelerinin enine kesitinde dış kısım nöron gövdelerini içerdiğinden boz (gri), iç kısım miyelin kılıflı aksonları bulundurduğundan ak (beyaz) görünür.Frontal (ön), paryetal (yan), oksipital (arka), temporal (şakak), loplara sahiptir. Bu loplar beynin her iki yarım küresinde de bulunurSol yarım küre büyük ölçüde vücudun sağ tarafından gelen uyarıları alır ve kontrol eder. Sağ yarım küre ise büyük ölçüde vücudun sol tarafını kontrol eder.Bu bölge birçok girinti-çıkıntıya sahiptir ve korteks tabakası (beyin kabuğu) olarak da adlandırılır. İnsanda ortalama 12-14 milyar adet sinir hücresinin 9 milyarı korteks tabakasında bulunur.Kortekste iki yarım kürenin birbiriyle haberleşmesini corpus callosum (sinir ağı demeti) sağlar.Uyarıların en son geldiği ve değerlendirildiği yerdir.İstemli hareketler, öğrenme, akıl yürütme, iradeyi kullanma, hafıza, düşünce ve hislerin oluşması için impusları alır.Beynin ön lobu ile yan lobunu ayıran girintiye Rolando yarığı denir. Rolando yarığının ön kısmında motor nöronlar, arka kısmında ise duyu nöronları bulunur.Ara Beyin
Ara beyin, talamus, hipotalamus ve epitalamustan oluşur.TalamusKoku dışındaki diğer duyu organlarından gelen impusların sınıflandırıldığı ve ilgili merkezlere iletildiği yerdir.Duyu organlarından alınan verileri, beyin kabuğuna iletir.Talamus veya uç beyinden herhangi birinin hasara uğraması düzgün ve anlaşılır konuşmayı tümden veya göreceli olarak bozar.Uyku sırasında talamus ve beyin kabuğu işlevsiz kalır.HipotalamusHomeostatik düzenleme için beynin en önemli bölgelerinden biridir.Vücudun biyolojik saatini düzenler. Vücut ısısını ayarlar. Bu nedenle vücudun termostatı gibi görev yapar.Yapısında bulunan hipofiz bezini kontrol eder. Hipofiz bezi de endokrin (hormon) sistemini kontrol eder.Açlık, susama, cinsel davranışlar, savaş-kaç tepkisi, kan basıncı, kalp atış hızı, vücut sıcaklığı, iştah ve uyku düzeni gibi faaliyetlerle insanı hayatta tutar.Hipotalamus işlevi yok olursa sürekli uyku durumu gözlemlenir. Çay ve kahvedeki kafein ön loblardaki nöronları aktif tutarak uykuyu kaçırır.EpitalamusEpifiz bezini içerir. Epifiz bezinden melatonin hormonu salgılanır.2) Orta Beyin

Ponsun üzerinde beyincik ile ara beyin arasındaki bölüme orta beyin denir. Görme ve işitme duyularının refleks merkezidir. Cismin görüntüsü tam belirmeden başın görüntü yönüne doğru çevrilmesi, parlak ışıkta göz bebeğinin küçülmesi, az ışıkta büyümesi gibi görme reflekslerinin merkezidir. Kas tonusu olarak adlandırılan kasların hafif şekilde kasılı kalmasını sağlayan merkez de orta beyinde bulunur.

3) Arka Beyin

Omurilik ile orta beynin birleşme bölgesinde yer alan, birçok nöronun geçiş yollarının bulunduğu yerdir. Arka beyin üç kısımda incelenir: beyincik, omurilik soğanı ve pons.

PonsKalın lif demetlerinden oluşan orta beyin ile omurilik soğanı arasında bulunan yapıdır.Pons, tüm vücudun kullanıldığı hareketlerin gerçekleştirilmesinde omurilik soğanıyla eş güdümlü çalışır.BeyincikVücudun denge merkezidir. Bunun için iç kulaktaki yarım daire kanallarından ve gözden gelen verileri değerlendirir.Kas hareketlerinin ritmik, planlı ve düzenli gerçekleşmesinden sorumludur.Beyincik büyüklüğü kas faaliyeti ile doğru orantılıdır.Omurilik soğanıSoluk alıp vermek, kalp atışı, nabız, dolaşım, boşaltım vb. gibi hayati fonksiyonların merkezidir.İç organları harekete geçiren çiğneme, yutkunma, kusma, öksürme, hapşırma, nefes alma gibi otomatik gerçekleşen homeostatik olayları kontrol eder. Vücut içi refleks kontrolünde görev yapar.Omurilik soğanı şiddetli darbe alırsa bilinç ve refleks kaybı yaşanır. Hatta solunum ve kalp durabilirB) Omurilik

Sırtta omurganın içerisinde yaklaşık 45-50 cm uzunluğa sahip olan sinir kordonuna omurilikdenir. Omurilik yapısının en dışında omurga kemikleri bulunur. Omurilikte beyinde olduğu gibi sert zar, örümceksi zar, BOS sıvısı, ince zar, omuriliğin ak maddesi, omuriliğin boz maddesi ve en içte BOS sıvısı ile dolu olan omurilik kanalı bulunur.

Omurilik refleks tepkilerinden sorumlu olunan bölgedir. Uyarılara karşı istemsiz ve aniden oluşturulan tepkilere refleks denir. Refleksler çoğunlukla istemli kontrol edilemez. Refleks olaylarının omurilikten yönetilmesi hareketin beyne iletileceği ve değerlendirileceği süreyi kısaltarak canlılar için dış uyarılara hızlı tepki vermeyi sağlar. Omurilikte refleks oluşurken impulsun izlediği yola refleks yayı denir.

Beynin omurilikteki refleksleri bilinçli bir şekilde baskılaması da mümkündür. Örneğin elimize iğne batınca refleks ile hızlıca elimizi çekeriz, ancak aşı yapılacağı zaman iğne batmasına refleksif bir tepki göstermeyiz. Beyin kaçmamamız gerektiği için omurilik refleksini baskılamaya çalışır.

Refleksler kendi içerisinde kalıtsal (doğuştan gelen) refleksler ve şartlı (kazanılmış) refleksler olmak üzere ikiye ayrılır. Şartlı refleksler beyin tarafından öğrenildikten sonra alışkanlık olarak omuriliğe devredilen davranışları kapsamaktadır. Şartlı reflekslerin tekrar beyin tarafından düzeltilmesi mümkündür.

II) Çevresel Sinir Sistemi

Çevresel sinir sistemi, organizmaya içeriden ve dışarıdan gelen uyarıları reseptörlerle alır ve merkezi sinir sistemine iletir. Çevresel sinir sisteminde beyin ve omurilikten çıkan sinirler ve bu sinirlerin hücre gövdelerinden oluşan gangliyon denilen sinir düğümleri yer alır.

Beyin ve omurilikten çıkıp vücuda dağılan sinirlerden oluşur. Bu sinirler merkezi sinir sistemi ile vücudun diğer bölümleri arasında uyartıları (impulsları) taşıyan geniş bir sinir ağı oluşturur. Beyinden 12 çift, omurilikten 31 çift olmak üzere toplamda 43 çift sinir çıkışı gözlemlenir. Beyinden çıkan 10. çift sinire vagus siniri denir; bu sinir sindirim sistemi hariç iç organların çalışmasını yavaşlatır.

Çevresel sinir sistemi otonom (istemsiz) ve somatik (istemli) olmak üzere ikiye ayrılır.

A) Otonom Sinir Sistemi

Bilinçsiz ve istemsiz çalışan sinir sistemidir. İç organlara, düz kaslara, damarlara giden sinirlerden oluşmaktadır. Otonom sinir sisteminde genelde düzenli ve sistemli bir veri akışı bulunur. Bu yüzden nöronlarda hızlı iletim sağlayan miyelin kılıf bulunmaz. Beyinin zarar gördüğü durumlarda otonom sinir sistemi hasar görmediyse ve çalışıyorsa, kişi yaşamaya bitkisel hayatta devam eder.

B) Somatik Sinir Sistemi

Bilinçli yapılan hareketleri kontrol eden sinir sistemine somatik sinir sistemi denir. İskelet kaslarına giden miyelin kılıflı motor nöronlardan oluşur. Bu nöronların gövdeleri beyin veya omuriliktedir. Bu sinir sistemi; konuşma, yazma, koşma gibi istemli tepkileri kontrol eder.BlackPink Lalisa

Kakaolu kek tarifi
Malzemeler
3 adetyumurta
1 su bardağıtoz şeker
1 su bardağısıvı yağ
1 su bardağısüt
1/2 çay bardağımaden suyu
3 su bardağıun
1/2 çay bardağıkakao
1 paket kabartma tozu
1 paketvanilya

Püf Noktası
Kekin daha iyi kabarması için; unu ve kabartma tozunu eledikten sonra ilave edin.Kabartma tozunu 1 çay kaşığı kadar limon suyu ile karıştırıp, ekleyin. Yumurtaların mutlaka oda sıcaklığında olmasına özen gösterin.
Nasıl Yapılır?
3 adet yumurta ve 1 su bardağı toz şekerini derin bir kapta bir mikser yardımıyla şeker eriyene kadar çırpın.

Ardından 1 su bardağı sıvı yağ, 1 su bardağı süt ve yarım çay bardağı sodayı da üzerine ekleyip çırpmaya devam edin.

Kek harcına 3 su bardağı unu ve yarım çay bardağı kakaoyu azar azar ilave edin. 1 paket kabartma tozu ve 1 paket vanilini de ekledikten sonra spatula yardımıyla, pürüzsüz bir harç elde edene kadar karıştırmaya devam edin.

Hazırladığınız kakaolu kek karışımını yağladığınız kek kalıbına dökün.

Önceden ısıtılmış 180 derece fırında 30-35 dakika kadar pişirin. İçini çekmesi için beklettiğiniz keki, ılınınca kalıbından çıkartın.

Üzerine pudra şekeri serperek servis edin, afiyet olsun
~Turkish BLiNk~H.h. H.h

Pankek tarifi

Malzemeler;

-2 adet yumurta
-4 yemek kaşığı şeker
(tatlı sevmiyorsanız 2 ye düşürebilirsiniz)
-1 su bardağı süt
-1,5 su bardağı un
(un u kek kıvamı olana kadar dökmeniz gerekir.)
-1 paket kabartma tozu
-1 paket vanilya
(vanilyanız yoksa önemli değil o tek koku verir)

Pişirme aşamasında kullanmak için;

>sıvı yağ<

Nasıl yapılır?;

1.Pankek yapmak için öncelikle yumurtalar ve şeker iyice çırpılır.

2.Süt, un, kabartma tozu, vanilya ilave edilerek kek kıvamından biraz daha koyu olacak şekilde hamur hazırlanır.

3.Teflon ya da yapışmaz bir tavaya az sıvı yağ dökülür.

4.1 büyük kaşık hamur dökülerek hamurun kendi kendine yayılması beklenir.

5.Her iki tarafı da spatula ile çevrilerek pişirilir.
Üzerine pudra şekeri serpilerek zevkinize göre muz, kivi, çilek, çikolata, bal, reçel ile servis edebilirsiniz.
TURKISH BLINKkusuo saiki

Ben ekşi şekerim, çok tatlı o zaman biraz sinirlenirim
Ekşi şeker, evet, evet
Ben deliyim, ışıkları açtığımda seni delirtiyorum
Ekşi şeker, evet, evet
Benden iyi olmamı isteyin ve sonra bunu fazladan yapacağım
Beklenmedik bir ifade sizi utandıracak
Beni ideal kelimelerle saran sensin
Sorunumu çözmek istiyorsan, şimdi ayrılalım
Çünkü seni sınırsız gözlerimde sakladım
Ona baktığında tereddüt etmeden çığlık atıyorum
Dışarıda zorlanıyorum
Ama bana zaman verirsen
Sonra aşkına zaman ayırabilirim
Dışarıda zorlanıyorum
Ama içini, içini, içini görürsen
Dağınık olabilirim, ama ne olduğunu biliyorum
Gerçek bir tat istiyorsun, en azından ben sahte değilim
Gel, gel sar beni
Gel, gel, sar beni
Sana ne olduğumu göstereceğim
Gözlerini kapat, bakma
Şimdi soyuyorum
Ekşi şekeri aç
Gel, gel, sar beni
Gel, gel, sar beni
Hadi ekşi şeker
(Oh, oh, oh-oh)
(Oh, oh, oh-oh)
Dışarıda zorlanıyorum
Ama bana zaman verirsen
Sonra aşkına zaman ayırabilirim
Dışarıda zorlanıyorum
Ama içini, içini, içini görüyorsanız
Ben ekşi şekerim, çok tatlı o zaman biraz sinirlenirim, evet
Ekşi şeker, evet, evet

Ben deliyim, ışıkları açtığımda seni delirtiyorum
Ekşi şeker, evet, evet
Bir ısırık al, bir ısırık al
Ekşi şeker
Bir ısırık al, bir ısırık al
Ekşi şeker
Bir ısırık al, bir ısırık al
Ekşi şeker
Bir ısırık al, bir ısırık al
Ekşi şeker
TURKISH BLINKeftelya

Tiroit Bezi

Hipofizden salınan TSH hormonu ile aktivitesi denetlenen tiroit bezi gırtlak üzerinde iki loblu bir bezdir. Tiroit bezinden tiroksin ve kalsitonin hormonları salgılanır.

TrioksinVücutta bazal metabolizma hızını, hücresel işlevlere enerji sağlamak amacıyla mitokondrilerin sayısını ve aktivitesini arttırır.Vücudun bütün hücreleri bu hormondan etkilenir.Yapısında %65 oranında iyot (I) minerali bulunur ve protein yapılıdır.Gelişme döneminde tiroksin az salgılanırsa; kretenizm (ahmaklık) hastalığı olur.Erginlik döneminde az salgılanırsa; miksodema hastalığı olur. Bu hastalıkta metabolizma hızı yavaşlar ve uyuşukluk hissedilir.Yetişkinlik döneminde az salgılanırsa; guatr hastalığı olur.Deniz ürünleriyle beslenmek ve iyotlu tuz kullanmak bu eksikliğin önlenmesinde etkili bir rol oynar.KalsitoninKanın kalsiyum  düzeyini ayarlar.Kandaki kalsiyum miktarı arttığında tiroid bezinden kalsitonin hormonu salgılanır ve kandaki kalsiyum kemiklere geçer.Kalsitonin, kalsiyum miktarını ayarlamak için böbreklerdeki kalsiyum geri emilim sürecini azaltır.Kalsitonin hormonunun azlığında; kemiklerde zayıflık, güçsüzlük ve kemik erimesi gibi sorunlar gözlemlenir.Paratiroit Bezi

Paratiroit bezi, tiroit bezinde konumlanmış dört küçük bezden oluşur. Salgıladığı hormona parathormon adı verilir.

Parathormon, kandaki kalsiyum derişimini yükseltirken fosfat derişimini azaltır.Kemiklerden kana  ca geçişini sağlar.Böbreklerden ve bağırsaklardan  ca geri emilimini artırır.Parathormon az salgılanırsa kramp (tetani) ve kanama durumlarında kan pıhtılaşmasında gecikme gözlemlenir.Pahathormon çok salgılanırsa böbrek taşına ve kemik zayıflığına neden olur.ジム

MÜKEMMEL KISIR TARİFİ İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

“Sadece iyisi beni kesmez, mükemmeli istiyorum!” diyenler icin harika bir kısır tarifimiz var. Bunun için öncelikle malzemeleri hazır etmeniz gerekmekte.


2 su bardağı ince bulgur

2 çorba kaşığı domates salçası ( arzu ederseniz biber salçası da kullanabilirsiniz.)

2 adet limonun suyu

1 çay bardağı sızma zeytinyağı

1 tatlı kaşığı pul biber

Kühne Nar Ekşisi Sosu’ndan yarım su bardağı

Yarım demet maydonoz

5 dal taze soğan

1 tatlı kaşığı tuz isteğe bağlı olarak miktarı arttırılabilir ya da azaltılabilir.MÜKEMMEL KISIR TARİFİ İÇİN GEREKLİ ADIMLAR

Malzemelerimiz tezgahtaki yerini aldıysa gelelim tarifi gerçekleştirmeye… Evet, hepimizin kafasında az çok kısır nasıl olmalı sorusuna bir yanıt var, ancak mükemmel sonucu elde etmek için adımları eksiksiz takip etmelisiniz.


1. Adım: Isıya dayanıklı genişçe bir kap içerisine iki su bardağı ince bulgur konur. Üzerine yaklaşık 1,5 su bardağı kadar taze kaynatılmış su eklenir. Lezzetli bir sonuç elde edebilmek için içme suyu tercih edilmelidir.

2. Adım: Kap üzeri bir tencere kapağı ile kapatılır. Sıcak hava buharının içeride kalması ve bulgurları güzelce şişirmesi gerekmektedir. Bu sayede kısır tane tane ve lezzetli olacaktır. Sıcak buhar ve su bulgurları pişirene kadar kapak kapalı kalmalıdır.

3. Adım: Tencere kapağı açılır. Bulgurların üzerine iki çorba kaşığı domates salçası eklenir. Arzu ederseniz, farklı bir lezzet yakalayabilmek için biber salçası da kullanabilirsiniz. Daha sonra yaklaşık bir çay bardağı kadar sızma zeytinyağı da eklenir. Yağ ve salça ile bulgurlar karıştırılır.

4. Adım: Yağ ve salça bulgurlara iyice nüfuz ettikten sonra üzerine iki adet irice limonun taze olarak sıkılmış suyu ve Kühne Nar Ekşisi Sosu’ndan yarım su bardağı eklenir. İyice karıştırılır.

5. Adım: Son olarak bulgurların üzerine yaklaşık bir tatlı kaşığı kadar tuz ilave edilir. İsteğe bağlı olarak miktarı arttırılabilir ya da azaltılabilir.

6. Adım: Artık kısırımızın tabanı hazır… Sıra geldi yeşillikleri eklemeye… Önceden ince ince kıyılmış altı adet taze dal soğan, bulgurların üzerine ilave edilir. İyice karıştıktan sonra üzerine maydonozlar da eklenir. İşte kısırınız yenmeye hazır! Yanında taze göbek marul ile ikram edebilir, üzerini arzu ederseniz cherry domates ile süsleyebilirsiniz.


Herkese şimdiden afiyet olsun!All comments from YouTube:

chorvagee

This should be played on fashion runway.

Nisanur Geçmiş

yeah

Jazmin Vega

i remember the first time hearing it i imagined this one playing during a Victoria Secret runway lol

chorvagee

100M finally

ARMY-PINK

@해인 then why are you listening to it? You're just obsessed aren't you? And stop pretending to be Korean you don't look like Asian to me some of you just write Korean and Japanese names and pretend

ARMY-PINK

@Brill Smith shut up

153 More Replies...

lili Blink

Lisa: “I’m super Psycho, make you crazy when I turn the lights low” D*mn VOCALIST LISA is stuck on my brain!

Rezwana Ritu

D*mn Absolutly😌

PlayNow

https://youtu.be/emoVGkZYQuw 🎶

혼자

@Jen jane SOON!

More Comments

More Videos