Genre not found
Artist not found
Album not found
Song not found

Karkadon
The Devil's Anvil Lyrics


We have lyrics for these tracks by The Devil's Anvil:

Misirlou Desert shadows creep across purple sands. Natives kneel in p…

The lyrics can frequently be found in the comments below, by filtering for lyric videos or browsing the comments in the different videos below.
Most interesting comment from YouTube:

derin mavi

1-Wala Dai (aranjör ve adaptör: Felix Pappalardi)

2-Nahna U Diab - Anonim

3-Karkadon ise sözleri Abdul-Galil Wabbi, müziği ise Philimon Webbi’ye ait olarak yazılı

Peki, Mesam’da bu şarkılar nasıl kayıtlı?

“Karkadon” adlı şarkı yani Erkin Koray’ın “Deli Kadın” adlı şarkısına son derece benzeyen şarkı Söz Yazarı: Erkin Koray olarak kaydedilmiş.

“Wala Dai” adlı şarkı yani Erkin Koray’ın “İlla Ki” adlı şarkısına son derece benzeyen şarkı da Besteci-Söz Yazarı: Erkin Koray olarak kaydedilmiş.

Son olarak ise “Nahna U Diab” adlı şarkı yani Erkin Koray’ın “Boşuna” şarkısına son derece benzeyen şarkı da Besteci-Söz Yazarı: Erkin Koray olarak kaydedilmiş.All comments from YouTube:

Sitar&Guitar

Listening to this in Texas this Crack O Dawn - Seriously awesome music

realself1

thanks for posting!! super rock

Lucio Oliveira Gonçalves

Excelente banda. Instrumental e vocal perfeitos. Parabéns. Venham vistar o Brasil. Serão bem recebidos.......

Daniel Oliveira

Veio pelo kazagastão ??

Arthur Baker

Хорошая альтернатива англо-язычному року

GÖKHAN KILLIOĞLU

1 gram araştırma kültürü yok bizim millette. Üstelik internet çağında. Sözleri ne anomim ne de Devil's Anvil'a ait. https://www.discogs.com/Devils-Anvil-Hard-Rock-From-The-Middle-East/release/2891568 buradan görüleceği üzere grup üyesi olmayan 2 Lübnanlı'ya ait. Öte yandan Erkin Koray'ın yine bu albümden coverladığı Boşuna ve İlla Ki şarkıları ise anonimdir. Discogs sitesindeki bu bilgi için 1-2-3 nolu şarkıların written by kısmına bakınız. Ayrıca bu gruptan önce Hollandalı bir grup söylüyor 1965 yılında. https://www.youtube.com/watch?v=xUQdSVBYR2A
Yani herkes birbirinden ama ihaleyi en son Erkin babaya bırakmak kolay ve popülist tabii, neticede hem Hollandalı hem ABD-Lübnanlı müzisyenlerden daha ünlü.

Barış Peace

@GÖKHAN KILLIOĞLU Bu mantıkla Western filmlerinin efsane yönetmeni Sergio Leone'ye de hırsız dememiz ve kestirip atmamız lâzım. Zira Iyi Kötü ve Çirkin filminin senaryosu Akira Kurosawa'dan çalıntı.

Oz Horizons

Aşırmak coverlamak değildir. Şarkının sahibinden izin almadan bir de besteye Erkin Koray yazdın mı o çalmaktır. Emek hırsızlığıdır!

Yalı Çapkını

Doğru söylüyorsun Can Attal.Fesupanallah'ın çalıntı olduğunu yazdım kaç kişi bana saldırdı Orjinali Samir Yazbek "weily weily"dedim ama yine de saldırıyorlar.Tİ ye alınmış İbranice hali de baya eğlenceli olmuş Arısa-Ofra yaz istersen bi dinle..

Can Attal

Böyle de; canımı ye arkadaşım. Birkaç şarkıda hırsızlık yapmış işte. Yalnız, o bir kaç parçayı incelemeye başladığımız zaman gittikçe başka bir Ajda Pekkan vakasına doğru ilerlediğimizi görüyoruz. Tek vukuatı bu değil.

Ayrıca, herkesi üzen ve seni burada böyle savunmaya iten sebep, arabesk ezgileri rock müzik ile harmanlayıp yeni bir tarz ortaya çıkardığını düşündüğümüz yerli kahramanımızın aslında bu konsepti çalmış olması. Yoksa Arap/Ermeni ezgilerini birebir alsın, sonuçta birçoğu "anonim" olabilir. Bunları mesela bu parçada olduğu gibi cayır cayır gitarlarla, üstüne ud çalarak düzenlesin, kim ne diyebilir? Ama sıkıntı, fikrin kendisinin arak olması. Adam zor bulunan bir albümden bu fikri araklamış işte.

En azından bana öyle geliyor ve bu koyuyor, bilmem anlatabiliyor muyum.

More Comments

More Videos