Genre not found
Artist not found
Album not found
Song not found

Tequila & Lemon
Elena Risteska Lyrics


We have lyrics for these tracks by Elena Risteska:

Ninanajna Come on boy don’t be afraid boy I’m gonna give it to…
Welcome Dobredojdovte vo ova sou od emocii i ludilo ne vi treba sest…

The lyrics can frequently be found in the comments below, by filtering for lyric videos or browsing the comments in the different videos below.
Comments from YouTube:

ride or die

Зошто толку хејт? Да беше Цеца или Ана Николич убава ке ви беше песната а.. Туѓото се сака, нашето се мрази. Браво македончиња, браво

PurplePhantom

Ана Николиќ*

Radmila Tushevska

Да пееше Саша Ковачевиќ ( немам ништо против Ковачевиќ да се разбереме) ќе имаше едно чудо коментари во стилот " супер си и поздрав од Македонија" штета што на некој со толкав талент, толку убав ( во случајов Елена Ристевска) се родил тука кај луѓе кои не сакаат и не знаат да ценат... ако не ти се допаѓа не ја слушај бре што имаш од тоа да навредуваш. Мислам дека навистина слободата на изразување ги помина границите на нормалата.... Сите сме некои си искусни музичари и политичари... се знаеме и разбираме...ЖАЛНО

Banja Luka BiH

Elena uvijek talentovana, zanimljiva, prelijepa, divna, super glas, super ritam, blago Makedonije, veliki sam fan, pozdrav iz Kanade od bosanskog fana!

Grujo be brat Mkd

kako limon skisnala hahahhahahhahaha. muzicevo jako ali tekstov

Exho

ќе ја пуштат на балканика за некој ден, ќе дојдат комшииве да кажат колку е добра песнава па ќе им се засвиѓа и на нашиве, не берете гајле, така иде тоа у македонија ;)

Markoni M.

nas drugi ni kazuvaat sto e ubavo

Trajce Iliev

Haha mnogu ubavo kazano

TheGoose31

dynamicmk za zal da!

Momceto so Dukserkata

Ги замолувам Цеца и Аца Лукас да напраат ваква песна , чисто да го видам хејтот од македонците :)

More Comments